1 Şubat 2015 Pazar

2 Dizi Önerisi

     Günaydın! Bugün tatilde benim gibi yeni diziye başlamak isteyenler için çok severek takip ettiğim 2 diziden bahsedeceğim.Bunlardan birisi komedi diğeri cinayet-suç üzerine diyebilirim.Hadi başlayalım:)

FOREVER 
    Öncelikle henüz 1. sezonunda olan ve yani yapımı devam eden bir dizi olduğunu belirteyim.Ben de henüz yeni başlamama rağmen gerçekten ilk bölümden itibaren çok beğendim-ki dizilerin ilk bölümünün beni sardığı pek görülmemiştir.Konusuna gelecek olursak:

     ''New York’un en iyi medikal müfettişi olan Dr. Henry Morgan’ın, kimse tarafından bilinmeyen bir sırrı vardır: o ölümsüzdür! 200 yaşında olan doktorun geçmişindeki bilinmeyenleri, Dedektif Jo Martinez tek tek ortaya çıkaracaktır.''

   
     Dizi Dr. Henry Morgan'ın sebebini kendisinin de anlayamadığı sırrı olan  ölümsüzlüğü üzerine kurgulanmış.Daha önce SHERLOCK ve THE MENTALİST izlemedim ama bu diziyi özellikle onlara ve birçok diziye benzetenler olmuş.Bence polisiye dizilerin çoğu yaşam-ölüm-cinayet üzerine olduğu için benzemesi normal.Ama ben dizinin bu fantastik(ölümsüzlük) polisiye havasını sevdim. Diziye Ioan Gruffudd başrol olarak çok yakıştığını da söylemeden geçemeyeceğim.
     Dizinin imdb puanı 8.3 ve 43-45 dakikalık bölümlerden oluşuyor.Dizi hakkında ilerleyen sezonlarda da görüşlerimi bildirmeyi düşünüyorum.


FRİENDS

     İşte geldik gelmiş geçmiş en güzel diziye.Friends bende gerçekten apayrı yeri olan bir dizi.1994 yapımı ama bunun üzerinde bu formatta bir diziye henüz rastlamadım.Hatta hala en çok izlenenler listesinde yerini koruyor.
     Beklentiyi yükselttiğime göre  neymiş bu 'Friends' açıklayayım.
     Konusu New York'ta geçen ikisi kardeş 6 çok iyi arkadaşın başından geçen günlük komik olayları esas alan bir sitcom.Bu diziyi bu kadar harika yapan bu 6 kişilik grubun aralarındaki arkadaşlık ilişkisinin gerçekten mükemmel oluşu.Dizide 10 sezon boyunca bu 6 ana karakterin kendi arasında ve diğer karakterlerle aralarında gelişen birtakım olaylara rağmen bu ilişki asla kopmamıştır.
       
                                                                           'Central Perk'

     Dizi ilk olarak ve en çok kullanılan mekan olan Central Perk adlı kafede başlıyor.Dizinin en sevdiğim mekanı.(Evet diziyi başlı başına seviyorum ama izlerseniz neden sevdiğimi anlarsınız)
      1994-2004 yılları arasında çekilmiş ve o dönem de çok çok ilgi görmüş.Hatta 10. sezonun son bölümünün olduğu gün Amerika sokaklarının boş olduğuna dair rivayet bile var.
       İmdb puanı 9.0 ve genel olarak 20-25 dakikalık bölümlerden oluşuyor.
       Ben 9. sezonuna geçtim ve bitmesin diye hızımı yavaşlattım.Biterse tabi ki tekrar başlarım ama böyle bilmeden daha keyifli.
       Belki şu ana kadar Friends'i izlememiş olabilirsiniz ama vakit kaybetmeden bu efsaneyi izleyin derim.Ben de belki muadillerine (bkz HIMYM) araştırmaya başlarım. 
sevgiler,Hande
      

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder